Miről lehet felismerni a kétszínű embereket? Mi lehet az oka, hogy valaki ilyen viselkedést ölt magára?
Sajnos mióta világ a világ léteznek kétszínű emberek. Szinte biztos, hogy találkoztál már olyannal, aki az egyik pillanatban kedves hozzád, csak szépet mond rólad a szemedbe. Majd egyszer csak átfordul, és csúnyán lemond, kibeszél, a legrosszabbakat terjeszti rólad. Persze ezt már szigorúan a hátad mögött.
Ismerős ez a helyzet iskolából, munkahelyről vagy akár a barátai körödből? A jobbik esetben időben felismered, a rosszabbikban pedig a saját bőrödön tapasztalod meg.
Azt gondolhatnád, hogy ők mindezt gonoszságból teszik. Viszont az igazság, hogy legtöbb esetben nem ez áll a háttérben. Rettentően vágynak az elismerésre, arra, hogy elfogadják, kedveljék őket, hogy népszerűek legyenek. Éppen ezért mindig ahhoz a bandához idomulnak, akikkel épp együtt vannak.
A másik része viszont antiszociális, és tényleg gonoszságból teszi. Manipulatív emberek, akik céljuk elérése érdekében használnak ki, és csapnak be másokat. Olyan, mint a kaméleon, barátnak adja ki magát, feltétel nélkül megbízol benne, kiadod neki magad. Viszont gerinctelen módon, mikor a legkevésbé számítasz rá ott szúr hátba, ahol neked a legjobban fáj. Ez is egy rossz szülői minta, mint a többi.
Elsőre nehéz felismerni ezeket a személyeket, hiszen veled nagyon kedvesek, szépeket mondanak és úgy tesznek, mint akit valóban érdekel a sorsod. Ha nem vagy figyelmes, könnyen a bizalmadba férkőznek, te pedig megnyílsz előttük. Viszont ha folyamatosan figyeled magad és a környezetedben élőket, akkor van pár dolog amiről fel tudod ismerni a kétszínű embereket.
Az első és leginkább szembeötlő, ha neked lemond valakit a háta mögött, kibeszéli, akkor egész biztos lehetsz benne, hogy veled is éppen ezt fogja tenni. Főleg, ha az említett személy megjelenik és ismét mézes-mázas stílusban kezd el hozzá beszélni.
Arról is fel tudod ismerni, hogy nagyon érdeklődik irántad, a bizalmas dolgaid felől, miközben nem vagytok közeli viszonyban egymással. Persze lehet, hogy tényleg segítő szándékkal teszi, viszont nem árt óvatosnak lenni, hogy kit engedsz a bizalmadba.
Kétszínűség az is, amikor az egyik barátod teljesen máshogy viselkedik, amikor ketten vagytok, vagy ha társaságban. Ha megjelennek mások, és ő hirtelen vált egy másik stílusra, csak azért, hogy az a társaság elfogadja. Ellentmondás van abban is, hogy amit tesz és amit mond, az nem egyezik meg egymással.
Ezek alapján már könnyebben felismered a kétszínű embert. Ha nem tudsz neki segíteni, hogy változtasson a viselkedésén, akkor azt tanácsolom, hogy a lelki békéd megőrzése érdekében inkább tartsd meg tőle a két lépés távolságot. Ha pedig magadra ismertél, akkor ne aggódj, mindenki meg tud változni.
Az első lépés, ahogy már említettem, figyeled magad és felismered a viselkedésedet. Majd ezután szisztematikusan, napról napra változtatsz rajta. Törekedj arra, hogy mindig igazat szólj, és a tetteid legyen szinkron a szavaiddal.
Ha úgy érzed, hogy egyedül nem megy és segítségre van szükséged, akkor keress minket bátran. Útmutatóként pedig figyelmedbe ajánlom a Nagy Átalakulás blogomat, ahol nagyon sok hasznos tudást osztok meg veled, többek között ebben a témában is.
A mai cikkemet egy bibliai idézettel zárom, amely tömören, kendőzetlenül írja le, hogy miért érdemes egyenes embernek lenni:
"Az igaznak emlékezete áldott. A hamisaknak neve pedig MEGROTHAD."
Namaste!
Mikóczi Ferenc - Vulkán Társulás, elnök
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.